Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 06 maja 2024 r., imieniny Jana, Judyty



Więcej pożarów i zagrożeń

(Zam: 15.03.2012 r., godz. 07.50)

Sprawozdanie z działalności Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie w 2011 roku Radzie Powiatu przedstawił Ignacy Woźniak, komendant KPPSP w Wyszkowie. Z przedstawionych analiz wynika, że ubiegły roku obfitował w pożary, natomiast mniej pracy miała straż w związku z fałszywymi alarmami.

W 2011 roku na terenie powiatu wyszkowskiego doszło do 1201 zdarzeń, 409 pożarów i 760 miejscowych zagrożeń. Odnotowano również 32 fałszywe alarmy. W porównaniu z rokiem 2010, o 213 zwiększyła się ogólna ilość zdarzeń w roku 2011 na terenie powiatu wyszkowskiego. W 2011 roku o 93 zwiększyła się liczba pożarów, o 132 zagrożeń. Spadła natomiast ilość fałszywych alarmów.
W ubiegłym roku doszło do 388 małych pożarów i 21 średnich. Tych pierwszych najwięcej odnotowano w gminie Wyszków, później w gminie Długosiodło. Na terenie gminy Wyszków, Rząśnik i Długosiodło powstało po cztery pożary średnie, a na terenie gminy Zabrodzie – pięć.
Najwięcej miejscowych zagrożeń powstało na terenie gminy Wyszków, później gminy Brańszczyk, Zabrodzie i Somianka. Składają się na to przede wszystkim działania związane z usuwaniem skutków powodzi, która dotknęła powiat wyszkowski, a także z infrastrukturą drogową. Ogólna liczba miejscowych zagrożeń wynosiła 760.
Komendant przedstawił częstotliwość udziału jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w działaniach ratowniczo-gaśniczych: OSP Zabrodzie wyjeżdżało 88 razy, OSP Długosiodło – 77, OSP Lucynów Duży – 71, OSP Kamieńczyk – 55, OSP Rybno – 36, OSP Brańszczyk – 35, OSP Rząśnik – 29.
Najwięcej pożarów powstało w wyniku nieostrożności osób dorosłych oraz nieletnich przy posługiwaniu się ogniem otwartym, w tym papierosami, zapałkami, w wyniku wad urządzeń i instalacji elektrycznej.
Według PPSP, przyczyny powstawania miejscowych zagrożeń związane były przede wszystkim z przyborami wód, zatorami lodowymi, nietypowymi zachowaniami się zwierząt, huraganami i silnymi wiatrami. Wynikają również z dużego nasilenia ruchu środków transportu drogowego i kolejowego oraz wypalaniem i usuwaniem pozostałości roślinnych w okresie wiosna-lato.

I.S.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta