Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Krystyny

Gulczewo ma swoją ochotniczą straż

Ikona
(Zam: 30.11.2011 r., godz. 10.57)

Łukasz Król został prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej, która zawiązała się w Gulczewie. Podczas zebrania założycielskiego 20 listopada wybrano także pozostałych członków zarządu.

Prowadzący spotkanie miejski radny, prezes Nadbużańskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Gulczewa Sławomir Wróbel podkreślił, że do powołania jednostki skłoniła lokalną społeczność walka z podtopieniami, które regularnie nawiedzają wieś.
- Po wielu przykrych doświadczeniach z powodziami, kiedy ludzie uczestniczyli w akcjach w grupach niezorganizowanych, obserwując zainteresowanie młodzieży doszliśmy do wniosku, że ochotnicza straż pożarna będzie najlepszą formą organizacji– powiedział.
Zebranie odbyło się w dawnej szkole w Gulczewie, gdzie część pomieszczeń użyczona jest lokalnym organizacjom. Tu też swoją siedzibę będzie miała jednostka. W spotkaniu uczestniczyło ponad dwudziestu mieszkańców, komendant powiatowej jednostki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Ignacy Woźniak, starosta, prezes powiatowych struktur Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Bogdan Pągowski, wiceburmistrz, prezes miejsko-gminnego ZOSP RP Adam Mróz oraz wiceprezes Barbara Bożuta. Zebrani przyjęli statut nowej jednostki. Na swojego prezesa wybrali zawodowego strażaka Łukasza Króla, wiceprezesem został Sławomir Wróbel, naczelnikiem Marcin Król, zastępcą naczelnika Robert Matuszewski, drugim zastępcą naczelnika Rafał Wróbel, sekretarzem Marta Król, skarbnikiem Piotr Mościcki, gospodarzem Maciej Knop, członkiem zarządu Marcin Ciach. Do komisji rewizyjnej weszli: Krzysztof Chmiel (jako przewodniczący), Michał Ciach, Franciszek Wróbel.
Przed druhami teraz szkolenia, a także zadanie stopniowego pozyskania mundurów i sprzętu. Powołania jednostki gratulował im Bogdan Pągowski.
- Wiele jednostek w powiecie ma pięćdziesiąt, osiemdziesiąt lat, wy zaczynacie od podstaw – powiedział. – Jesteście młodzi, przed wami przyszłość. Ta straż ma duże szanse przetrwania. Dodatkowa jednostka na terenie powiatu to większe bezpieczeństwo mieszkańców – dodał.
- Gratuluję chęci wzięcia spraw w swoje ręce – zabrał głos Adam Mróz. – W imieniu burmistrza deklaruję, że otrzymacie wparcie finansowe – oświadczył.
Gmina Wyszków systematycznie wspiera ochotnicze straże pożarne znajdujące się na jej terenie. Niedawno, dzięki jej staraniom i przy zewnętrznym wsparciu finansowym, kupiła samochód dla OSP w Lucynowie Dużym. W poprzednich latach OSP w Kamieńczyku dostała nowy, średni wóz ratowniczo-gaśniczy oraz łódź. Samorząd na bieżąco kupuje m.in. motopompy, umundurowanie, a także finansuje kursy i szkolenia dla strażaków. Inwestuje też w remonty remiz.
- Cieszę się, że będziecie działać jako zorganizowana, profesjonalnie kierowana formacja – powiedział wiceburmistrz.
- Jestem dumny, że powstała u nas ochotnicza straż pożarna, nie spodziewałem się, że tak gładko pójdzie – wyznał Sławomir Wróbel.
Zaznaczył, że pomysł założenia zrodził się już w 1995 r., jednak wtedy nie udało się go zrealizować.
- Wsparcie finansowe będzie potrzebne, ale jesteśmy realistami – powiedział. –Wiele jest w gminie pilniejszych inwestycji, a do majątku dojdziemy w swoim czasie – dodał.
Prócz Gulczewa, na terenie gminy Wyszków działają jednostki OSP w Lucynowie Dużym, Kamieńczyku, Rybnie, Wyszkowie i Świniotopi.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Tony H, w dniu 01.12.2011 r., godz. 09.05
To potrzebny będzie sztandar. POwinien go ufundować pan Mróz w całości ze swojej wypłaty
Dodane przez Kama, w dniu 01.12.2011 r., godz. 09.13
"Zawsze dzielna i bojowa - bywa nasza straż ogniowa"
Gratulacje
Dodane przez regina, w dniu 01.12.2011 r., godz. 10.18
Nareszcie coś się dzieje w Gulczewie. To wspaniały pomysł. Tak trzymać.
Dodane przez Druch, w dniu 01.12.2011 r., godz. 12.23
Jakie duże zainteresowanie tą strażą? Tzreba zbierać na strażacki wóz
Dodane przez Kola, w dniu 01.12.2011 r., godz. 14.29
Garną się chłopaki do munduru. Dobrze
Dodane przez O N A, w dniu 01.12.2011 r., godz. 15.53
W szkole powinni mieć siedzibę to przynajmniej obiekt bedzie miał solidnego gospodarza
Dodane przez Druh OSP, w dniu 01.12.2011 r., godz. 17.50
Przed wami poważne wyzwanie Panie i Panowie;) Podstawą jest tu chęć do pracy, jeśli jej wam nie zabraknie to jednostka na pewno będzie się rozwijać i w przyszłości stanowić będzie konkurencję dla strażaków z Rybna;) Powodzenia życzę może kiedyś spotkamy się przy akcji...
Dodane przez Mieszko, w dniu 02.12.2011 r., godz. 09.41
najaktywniejsze strażaki, to... Wróble i Królaki...Pozdrawiam strażaków Gulczewiaków!
Dodane przez strażak SAM, w dniu 02.12.2011 r., godz. 17.53
A czy ta STRAŻ OGNIOWA potrafi gasić głupotę?
Dodane przez Mad, w dniu 03.12.2011 r., godz. 10.11
Tak potrafimy. A kogo trzeba "zlać" ?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl